3. Левски спря серията на Крумовград от 15 мача без загуба

Левски спря серията на Крумовград от 15 мача без загуба

Левски спря серията на Крумовград от 15 мача без загуба - Tribune.bg

Левски сложи край на историческата серия на Крумовград в efbet Лига от 15 поредни мача без поражение след успех с 1:0 на базата на Ботев (Пд) в "Коматево". Развръзката на двубоя дойде в 93-ата минута, когато Цунами с глава прониза перфектния до този момент Янко Георгиев. Срещата бе историческа и заради съдийството на Христина Гутева - първата жена, ръководила мач от родния елит.

Двубоят започна с положения и пред двете врати. Първо Евертон Бала удари греда още в 4-ата минута. Отговорът на домакините дойде 6 по-късно, скогато хубава многоходова атака намери в наказателното поле Ренан, чийто удар мина над вратата.

В 20-ата минута дойде и първото дискусионно решение на Гутева, след като Хосе Кордоба спря излизащия сам срещу Пламен Андреев играч на съперника Патрик Луан, но получи само жълт картон.

Резултатът можеше да бъде открит след половин час игра, ако не бе отличното спасяване на Янко Георгиев. Вратарят на Крумовград успя със сетни усилия да избие в гредата далечен изстрел на Патрик-Габриел Галчев.

В 37-ата минута гостите от София пропуснаха отлична възможност да поведат, след като Фабио Лима бе намерен в наказателното поле на Крумовград, но ударът му бе блокиран.

В края на полувремето Алекс Колев бе изведен зад отбраната на Левски и не пропусна да се разпише, но попадението му бе отменено заради засада, която бе потвърдена и от ВАР.

След почивката динамиката падна, а положенията пред двете врати намаляха драстично. Патрик-Габриел Галчев пробва удар от дистанция, но Янко Георгиев парира. Вялото представяне на "сините" принуди треньорът Николай Костов да предприеме двойна смяна в офанзивен план. На терена се появиха едновременно Билал Бари и Рикардиньо, заменили Фабио Лима и Джавад Ел Джемили.

Минути по-късно гостите бяха близо до попадение, но удар на Асен Митков мина встрани от вратата. Генерално обаче мачът придоби скучен вид и двата отбора трудно успяваха да се изненадат.

Крумовград - Левски 0:1
0:1 Цунами (90+3)

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 2. Джуниет Али, 8. Ренан Арияш, 13. Диего Рапосо, 17. Патрик Луан, 91. Вячеслав Велев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев (К)

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 12. Николай Пранджев, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 30. Жак Пехливанов, 14. Николай Данаилов, 3. Калоян Пехливанов, 20. Джунейт Яшар, 6. Денислав Палазов

Треньор: Станислав Генчев

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, (К), 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков, 17. Евертон Бала, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Мартин Петков

Резерви: 99. Иван Андонов, 9. Рикардиньо, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов